- właściwie Dzień Edukacji Narodowej to święto pracowników oświaty.  Z tego też powodu do wspólnego świętowania   zaprosiliśmy wszystkich pracowników szkoły i przedstawicielki Rady Rodziców.  Zebraliśmy się w holu szkoły, by podziękować i uhonorować nagrodami naszych przyjaciół. Pani Dyrektor kilka dni wcześniej ogłosiła, że nagrodę Starosty Krośnieńskiego za wybitne osiągnięcia w pracy pedagogicznej otrzymała Katarzyna Zajdel, zaś nagrody dyrektora: Matylda Drzymała, Paweł Zygmunt, Marta Górka, Ewa Machowska, Adam Majkut, Agnieszka Szajna.

Samorząd Uczniowski  przyznał swoje nagrody, którymi były tradycyjnie kwiaty, Starter`s  Pack oraz zaproszenie na spotkanie z uczniami i wspólną konsumpcję pizzy. Samorząd Uczniowski wyróżnił nauczycieli np. w dziedzinie matematyki „za wybitne osiągnięcia i starania, żeby królowa nauk ścisłych zajmowała należyte miejsce  w naszym życiu, a parabole tańczące w naszych głowach były zawsze uśmiechnięte tak, jak nasze twarze po kartkówkach i sprawdzianach. Żeby plus nigdy nie pomylił się nam z minusem, a Mirek dostał Nagrodę Nobla za tworzenie nowej matematyki”.  W dziedzinie języka polskiego miedzy innymi  „za wybitne osiągnięcia i starania (…), żeby nigdy nam się nie pomylił Krasiński, Krasicki i Kraszewski”. W dziedzinie języka angielskiego  „za wybitne osiągnięcia i starania, żeby wszystkie formy czasów przyszłych, teraźniejszych, przeszłych, zaprzeszłych oraz przyszłych dokonanych zostały zdane na maturze na 5 mimo, że nikt do końca nie zrozumie czasu zaprzeszłego albo przyszłego dokonanego oraz za to, że na lekcji nigdy smilesy nie schodzą z naszych face`ów”.
 Nauczyciele byli zachwyceni Starter Packami, na których uchwyciliśmy najciekawsze momenty z życia szkoły z ich udziałem. Miło spędziliśmy  kilka godzin.