Święto Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w szkole tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny, czyli 21.marca.W tym roku ten dzień zorganizowaliśmy zupełnie inaczej niż dotychczas. To uczniowie zadecydowali, że chcą uczestniczyć w różnych zajęciach. W godzinach porannych spotkaliśmy się na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportuw Jedliczu, by wziąć udziałw rozgrywkach sportowych. Tam też odbyły się mecze  piłki nożnej i siatkówki. Później wróciliśmy do budynku liceum, aby zdobyć nowe umiejętności na warsztatach plastycznych ( będących swoistą terapią zajęciową), kosmetycznych oraz języka angielskiego. Topieniem Marzanny w tym roku niestety nie pożegnaliśmy zimy, bowiem zima zaszalała na koniec i kalendarzowa wiosna zaczęła się siarczystym mrozem oraz obfitymi opadami śniegu.

W tym roku Dzień Kobiet obchodziliśmy szczególnie uroczyście zarówno w poszczególnych klasach, jak i razem w gronie całej społeczności liceum. Przedstawicielki płci pięknej obdarowaliśmy kwiatami oraz słodkimi owocowymi, a ściślej truskawkowymi  mufinkami wykonanymi własnoręcznie przez naszego szkolnego nadzwyczaj uzdolnionego pasjonata sztuki cukierniczej, ucznia klasy pierwszej. Ciało pedagogiczne składające się w większości z kobiet nie zostało w ten dzień pominięte. Przedstawiciele samorządów klasowych obdarowywali nasze panie kwiatami i prezentami.
Marcowe święto dopełniła przepiękna, kolorowa, okolicznościowa gazetka, którą wykonała sekcja plastyczna.

Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to co jeszcze

uśpione, ożywił to co już martwe.

Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.

Radosnych Świąt w gronie rodzinnym

życzy

Społeczność LO im. M. Konopnickiej w Jedliczu

VI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym Żeglce 2018 rozpoczęła się od pokazu Musztry Paradnej w wykonaniu Oddziału Reprezentacyjnego z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej z Jedlicza pod przewodnictwem Szymona Sajdaka (mieszkańca Żeglec).

W dniu 26 marca nasze liceum po raz kolejny wzięło udział w Targach Edukacyjnych zorganizowanych w Krośnie. Targi mają pomóc gimnazjalistom klas trzecich w podjęciu trudnej decyzji jaką jest wybór dalszej edukacji. Podczas Targów nasza szkoła zaprezentowała  stanowisko, które umożliwiło  zapoznanie się z naszą ofertą edukacyjną. Uczniowie LO, którzy brali udział w promocji szkoły chętnie udzielali wszelkich informacji zainteresowanym gimnazjalistom.