W dniu 15 listopada br tegoroczni maturzyści brali udział w pielgrzymce. Pierwszym punktem było Sanktuarium w Częstochowie, które położone jest na wzgórzu Jasna Góra. Tu  przed obrazem  Matki Bożej Częstochowskiej, który uważany jest za cudowny, uczniowie oraz opiekunowie pani Katarzyna Zajdel, ks.Marek Duda i pani Katarzyna Belczyk podczas mszy św. modlili się o pomyślność podczas egzaminów. Pani przewodnik oprowadziła nas po klasztorze opowiadając o całej historii tego wyjątkowego miejsca. Uczestniczyliśmy także w drodze krzyżowej wałami zakonu.

Kolejnym „przystankiem” było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia –w KrakowieŁagiewnikach. Związane jest ono  z życiem i działalnością Faustyny Kowalskiej. Znajduje się tu  obraz Jezusa Miłosiernego namalowany według jej wizji  oraz grób św. Faustyny.

Ostatnim, zaplanowanym miejscem zwiedzania było Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie .To kościół poświęcony życiu tego wielkiego Polaka. Wewnątrz marmurowego ołtarza umieszczono relikwię, zamkniętą w szklanej szkatule ampułkę z krwią papieża, pobraną podczas jednego z badań w klinice Gemelli. Obok znajduje się papieski krzyż pastoralny Jana Pawła II. W Kaplicy kapłańskiej, zaprojektowanej na wzór krypty św. Leonarda na Wawelu, znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Na płycie umieszczony jest relikwiarz w formie otwartego ewangeliarza.

Udział w pielgrzymce wpisał się już w tradycję szkoły. Myślę, że każdy docenił „wyjątkowość” tych kościołów, spędził chwile na rozmowie z Bogiem i przekonał się, że w Polsce znajdują się piękne miejsca.