W czwartek 26 kwietnia na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz parku szkolnego Liceum Ogólnokształcącego  w Jedliczu odbył się Piknik Wiosenny zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu. Program imprezy był bardzo bogaty i atrakcyjny. Jego głównym punktem był IV Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Oprócz tego w programie znalazły się : X Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Krośnieńskiego, konkurs języka angielskiego a w parku ustawiono stoiska promocyjne na których zaprezentowali się żołnierze z 21 batalionu dowodzenia im. gen. bryg. Zygmunta Bohusz - Szyszko z Rzeszowa, żołnierze z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku, z 35 Batalionu Piechoty Lekkiej w Sanoku ,policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie i strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz uczniowie organizatorów-liceum w Jedliczu.

W dniach 16-18 kwietnia br. uczniowie z klas mundurowych uczestniczyli w obozie wojskowym. Myczkowce przywitały nas piękną  i słoneczną pogodą. Program obejmował szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu taktyki czarnej i zielonej, technik linowych oraz sanitarne. Młodzież utrwalała zasady udzielania I pomocy medycznej oraz obsługi kamizelki KED.W ramach obozu uczniowie również mieli zorganizowane zajęcia z paintballu podczas których mogli przećwiczyć wyuczone taktyki wojskowe, uczyli się rozkładać wojskowe pałatki oraz rozpalać ogniska. Uczestnicy obozu uczyli się technik rozpoznawczych, topografii, maskowani, komunikacji niewerbalnej i wytrzymałości w trudnych warunkach.

którego organizatorami byli: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – Oddział w Krośnie,Starosta Powiatu Krośnieńskiego,Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu,  odbył się 13.04.2018r. w siedzibie tegoż Liceum. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa poświęcona życiu i dziełu Prymasa Polski Stefana  kardynała Wyszyńskiego, którego  Św. Jan Paweł II określił słowami:„Taki człowiek zdarza się   raz na tysiąc lat”. Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch etapach. Etap powiatowy poprzedziły testy przeprowadzone w szkołach i zwycięzcy tych zmagań zostali zakwalifikowani do dalszej rywalizacji. Do Jedlicza przyjechali najlepsi. 

do którego zgłosiło się 115 osób w dwóch kategoriach wiekowych, odbył się 22 kwietnia 2018r tradycyjnie na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu. Pomysłodawczynią  konkursu, którego celem jest szerzenie wiedzy historycznej, kultywowanie pamięci o losach zesłanych Polaków, była Sybiraczka, prezes Związku Sybiraków w Krośnie śp. Romana Zoła. Wobec wyrównanego poziomu wszystkich recytujących Jury na czele z Jolantą Bajgier miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców, którzy wykazali się najlepszym zrozumieniem tematu, interpretacją, dykcją i ogólnym wrażeniem artystycznym.

5 kwietnia wybraliśmy się na  wystawę dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 45 milionów odwiedzających w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Wystawy BODY WORLDS od ponad 20 lat wzbudzają ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawiają. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier, Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman. To między innymi na wystawie BODY WORLDS rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach agenta 007 Jamesa Bonda - Casino Royale!