12 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach profilaktycznych, które miały na celu rozbudzić motywację do podejmowania aktywności i dbania o własny rozwój. Zajęcia miały charakter aktywny. Uczniowie w trakcie wielu ćwiczeń i gier grupowych szukali odpowiedzi na pytanie, jak zmobilizować się do uczestnictwa w  różnych formach aktywności w szkole i poza szkołą. Trener, który prowadził zajęcia przedstawił uczniom różne sposoby mobilizowania się, pokazywał jak nasza wytrwałość i chęć działania może zaowocować sukcesem. Wyznaczanie celów nastawia nasz umysł na ich osiągnięcie. Zanim zaczniemy coś robić, dokładnie powinniśmy zastanowić  się nad tym, co chcemy osiągnąć. O wiele łatwiej jest być zmotywowanym, gdy wiemy, jaki ma być efekt naszego działania.

20 listopada 2017 r. aula naszego liceum została zamieniona na bronowicką chatę. Ta magiczna podróż w czasie i cofnięcie się o 117 lat do podkrakowskiej wsi możliwe było za sprawą uczniów, którzy pod kierunkiem M. Górki  wcielili się w przydzielone role. I tak w roli ciekawego świata Czepca wystąpił Szymon Sajdak, zbywany przez Dziennikarza- Kacpra Misztę.Pełna naturalności i energii Klimina- Zuzanna Czekańska bez kompleksów wdała się w dyskusję z wyniosłą i nieznającą realiów wsi Radczynią- Aleksandrą Zwiercan. Czar pary młodej, zalotność i naiwność Panny Młodej- Katarzyny Kochanek oraz gadulstwo i fascynacja wsią Pana Młodego- Mateusza Budy uwypukliło zjawisko chłopomanii. Natomiast w poetyckość świata i magiczny jego wymiar wprowadzili: Rachela- Aleksandra Franus i Poeta- Jakub Leśniak. Nad wszystkim oczywiście czuwał właściciel chaty, czyli Gospodarz- Remgiusz Węgrzyn , niemający złudzeń, co do prawdziwych relacji między inteligencją a chłopami. Przepiękne stroje, biesiadny stół i Chochoł dopełniły całości.

5 grudnia w hallu szkoły stanęła ogroooomna,  zielona, pachnąca choinka. Nikogo nie trzeba było zachęcać do przystrojenia tejże. Zawisły na niej bombki,  łańcuchy oraz ozdoby, które sami wykonaliśmy no i światełka. W ten sposób przygotowaliśmy się  na wizytę oczekiwanego gościa.  Przyszedł następnego dnia – nasz kochany  Św. Mikołaj.

W Światowym Dniu Walki z AIDS, który obchodzony jest 1 grudnia, w Zespole Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu, odbył się konkurs wiedzy na temat wirusa HIV i choroby AIDS.Uczestniczyła w nim młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego. Celem konkursu było wykazanie się znajomością problematyki HIV/AIDS oraz promowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie właściwych postaw młodzieży w stosunku do ludzi chorych. Nasze liceum reprezentowały uczennice z klasy 2: Ania Klocek, Klaudia Wielobób i Julia Wietecha. Dziewczyny wykazały się dużą wiedzą z zakresu HIV/AIDS.

Wyniki konkursu:

21 listopada grupa uczennic z naszego liceum uczestniczyła w konferencji profilaktycznej  „Nie bądź taka – wyprzedź raka”. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu. Tematyka konferencji poświęcona była problematyce raka piersi i szyjki macicy. Prelegentem była Pani Aneta Kita, która zwróciła uwagę na bardzo duże znaczenia profilaktyki we wczesnym wykrywaniu zmian chorobowych. Omówiła również czynniki podwyższające ryzyko nowotworów. Podkreślała rolę zdrowego trybu życia oraz znaczenie częstej kontroli swojego zdrowia.

Zawody strzeleckie z okazji Konstytucji 3 Maja 2017

Zawody strzeleckie ferie 2017

Zawody strzeleckie ferie 2016

Zawody strzeleckie ferie 2015

Zawody strzeleckie -  mikołajkowe 2015